• тајмс сквер

ВИДЕО | Човек лета низ Тајмс Сквер со огромен дрон

Ново видео кое станува вирално на социјалните мрежи покажува храбар авантурист со кацига како лета низ Тајмс Сквер во Њујорк на дрон со осум ротори, крстосувајќи на три метри над земјата. Oh nothing – just a dude flying around NYC… pic.twitter.com/qJp2mKgV8R — Rex Chapman?? (@RexChapman) June 21, 2021