• струмица

Две лица нападнале струмичанец и му одзеле пари

Синоќа во 20.45 часот на улица „Младинска“ во Струмица седумдесетгодишниот С.Т. бил физички нападнат од две лица, кои при нападот употребиле тврд предмет и му одзеле пари. За настанот информирааа од СВР Струмица, од каде додаваат дека нападот во полицијата го пријавил синот на старецот. Од струмичката болница информираа дека С.Т. бил примен со повреди …

Две лица нападнале струмичанец и му одзеле пари Read More »