• стадион

Забранет влез за англиските навивачи на натпреварот со Украина

На англиските навивачи кои ќе патуваат во Рим за четвртфиналниот натпревар на Европското фудбалско првенство против Украина, ќе им биде забранет влез на стадионот поради ограничувањата кои се во сила во Италија поради коронавирусот. Италијанската амбасада во Лондон денеска објави дека поради ограничувања во врска со коронавирусот во земјата, „секој што бил во Велика Британија …

Забранет влез за англиските навивачи на натпреварот со Украина Read More »