• Сончево

Денес сончево, од среда, дождови и ветер

Сончево и топло до 37 степени останува времето во Македонија, со мала до умерена локална облачност. Ветрот ќе биде слаб до умерен и ќе дува од север. Минималната температура ќе се движи од 10 до 20 степени, а максималната меѓу 29 и 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со …

Денес сончево, од среда, дождови и ветер Read More »