• словачка

ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Ристовски прв стрелец во словачката лига

Во прав момент Милан Ристовски ги продолжува одличните настапи за екипата на Трнава пред новите репрезентативни обврски во октомври. Неговиот клуб триумфираше убедливо денеска на гостувањето кај Дунајска Стреда со резултат 0:3, а голем придонес во победата имаше македонскиот напаѓач. Гол-серијата ја започна бразилскиот интернационалец Кабрал во четвртата минута, а нашиот 23-годишен напаѓач го дотолчи …

ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Ристовски прв стрелец во словачката лига Read More »