• сладолед

Ваков сè уште не сте пробале: Како да направите кремаст домашен чоколаден сладолед

Малку труд за да уживате во овој десерт. Со само четири едноставни состојки, ќе добиете сладолед што ќе ве воодушеви. Состојки: 500 мл млеко 5 жолчки 100 гр шеќер 200 гр чоколадо (60-70 отсто какао) Подготовка: Метален сад ставете 2 часа во замрзнувач. Ставете го млекото да зоврие, а жолчките и шеќерот добро изматете ги. …

Ваков сè уште не сте пробале: Како да направите кремаст домашен чоколаден сладолед Read More »