• симона живковска

ГАЛЕРИЈА | Симона Живковска, актерка со македонски корени го освојува Холивуд: Никогаш не откажувајте се од вашите соништа!

Разговараме со Симона Живковска, актерка што живее и работи во Велика Британија, која деновиве ќе имаме чест и привилегија да ја гледаме во холивудската премиера „Црната вдовица“, рамо до рамо со Скарлет Јохансон. Симона е „микс“ на не така вообичаени корени: македонски и западноиндиски, од далечниот карипски остров Св. Мартин. Родена е во Скопје, во …

ГАЛЕРИЈА | Симона Живковска, актерка со македонски корени го освојува Холивуд: Никогаш не откажувајте се од вашите соништа! Read More »