• штипско

Пензионер од штипско бендисал 20 години помлада жена, ја заклучил дома и барал да му стане сопруга

69-годишен жител на штипското село Лакавица е уапсен откако, според пријавата на 48-годишна жена, тој насила ја држел во неговиот дом, инсистирајќи да му биде сопруга, соопшти МВР. „На 23.05.2023 во 21.40 часот полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Л.Н.(69) од с.Лакавица-штипско поради претходна пријава од 48 годишна жена дека на 19.05.2023 …

Пензионер од штипско бендисал 20 години помлада жена, ја заклучил дома и барал да му стане сопруга Read More »