• штарк арена

Скандирање и аплаузи: Полна арена во Белград му оддаде почит на големиот Дуда

Со минута молчење му беше оддадена почит на легендарниот тренер Душан Дуда Ивковиќ кој денеска почина во Белград, Србија. По тажната утринска вест за смртта на кошаркарскиот великан, беше одлучено да му се оддаде последна почит пред полната „Штарк Арена во Белград. Судбината сакаше тоа да се случи на баш на натпреварот помеѓу клубовите кои …

Скандирање и аплаузи: Полна арена во Белград му оддаде почит на големиот Дуда Read More »