• шарл леклер

Лејкер на пол позицијата во Азербејџан

Леклер денеска брилјираше на патеката во Баку и имаше побрзо време од актуелниот шампион Луис Хамилтон од Мерцедес и од возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен. Четврото место го освои Пјер Гасли, додека петто најдобро време имаше Карлос Саинс од Ферари, додека меѓу најдобрите десет се пласираа и Ландо Норис, Серхио Перез, Јуки Цунода, Фернандо …

Лејкер на пол позицијата во Азербејџан Read More »