• шарена револуција

ВИДЕО I Дали Косово почнува „шарена револуција“: Уапсени опозициски активисти поради графит и фрлање боја на владината зграда

Најмалку четворица припадници на опозициската Социјалдемократска партија на Косово (ПСД) се приведени денеска, откако се судрија со полицијата која се обиде да ја спречи нивната акција со испишување графити и фрлање боја на фасадата на Владата на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина. Денешната акција на припадниците на ПСД, кои на владината зграда испишаа „Финансиско …

ВИДЕО I Дали Косово почнува „шарена револуција“: Уапсени опозициски активисти поради графит и фрлање боја на владината зграда Read More »