• селена

ВИДЕО: Селена Гомез го најави својот нов албум на шпански јазик

Поп ѕвездата Селена Гомез го најави својот нов студиски албум на шпански јазик. Таа вчера ја претстави новата нумера и спот под називот „Baila Conmigo“, исто така на шпански јазик. Пејачката најпрвин го објави синглот под називот „De Una Vez“, а по горе споменатиот сингл, објави дека во март ќе излезе нејзиниот нов албум. Изданието …

ВИДЕО: Селена Гомез го најави својот нов албум на шпански јазик Read More »