• саул њигез

Јунајтед подготвува мега размена со Атлетико Мадрид

Манчестер јунајтед иако во летниот преоден рок го донесе Џејдон Санчо и Рафаел Варан, не заврши со засилувањата и управата планира да ангажира уште две нови имиња. Прва мета е играчот на Атлетико Мадрид, Саул Нигез кој треба да биде решението во средниот ред. И вториот фудбалер за кого се заинтересирани управата и менаџерот на …

Јунајтед подготвува мега размена со Атлетико Мадрид Read More »