Серијата „Sex and the City“ се враќа без Саманта, но затоа пак со нов родово-неутрален лик

Култната серија „Sex and the City“ се враќа на малите екрани без Саманта, но затоа пак Кери, Миранда и Шарлот имаат нов пријател. Американската тв-серија сега ќе вклучи нов, родово-неутрален лик, Че Диаз, а улогата ќе ја толкува 45-годишната Сара Рамирез. Ликот на Че Диаз е опишан како „небинарен, квир стенд-ап комичар кој е домаќин …

Серијата „Sex and the City“ се враќа без Саманта, но затоа пак со нов родово-неутрален лик Read More »