И тоа се случувало на Олимписките игри: Голема тепачка меѓу ватерполистите и гледачите во Мелбурн

Сведоци сме на честите тепачки меѓу навивачите и спортистите во разни спортови. Но она што се случи на ватерполо турнирот на Олимписките игри во Мелбурн 1956 година, ќе остане забележано како црна дамка во аналите на Олимпијадите. Тежок инцидент и невидена тепачка меѓу ватерполистите на репрезентациите на Унгарија и СССР што никој не го очекуваше. …

И тоа се случувало на Олимписките игри: Голема тепачка меѓу ватерполистите и гледачите во Мелбурн Read More »