• рк струга

Металург подобар од Струга за прва радост сезонава

Ракометарите на Металург конечно ја остварија првата победа во домашниот шампионат откако во петтото коло со 27:22 ја совладаа Струга. Воведните минути поминаа во рамноправна игра во која и двете екипи имаа свои моменти, се до серијата на Металург од 5:1 со која тимот од Автокоманда поведе со 11:6 и водството не го испушти до …

Металург подобар од Струга за прва радост сезонава Read More »