• рекорд

Рекорден број на новозаразени во Србија

Во последните 24 часа, во Србија се регистрирани 8.467 нови случаи на коронавирус и 45 смртни случаи. Ова е најголем број на новозаразени за еден ден, од 1 декември минатата година, кога беа регистрирани 7.999 новозаболени, пренесува Н1.рс. Во последните 24 часа, 45 лица починаа од последици од коронавирусот, така што вкупниот број на жртви …

Рекорден број на новозаразени во Србија Read More »