Каратистката Недев го освои второто место на Европскиот куп во Катовице

Во категоријата кати за деца (8-9 години) на Европскиот куп во Катовице, Камелија Недев се закити со среброто. Македонската каратистка успеа да дојде до второто место, а на првата позиција се најде Наоми Роха од Израел. Покрај Камелија Недев, на овој Европски куп во традиционално карате партиципира и Дејан Недев во сениорска конкуренција. Учествоа зедоа …

Каратистката Недев го освои второто место на Европскиот куп во Катовице Read More »