• рафаел надал

Ѓоковиќ ќе урне уште неколку рекорди доколку го освои „Индијан Велс“

Потсетување дека на „Индијан Велс“ (4-17 октомври 2021 година) нема да учествуваат Рожер Федерер, Рафаел Надал и Доминик Тим поради повреди, па така повторно во центарот на вниманието ќе биде Новак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ и Федерер досега по петпат го освојувале овој тениски турнир, а со нов трофеј српскиот ас би можел да го надмине Швајцарецот. …

Ѓоковиќ ќе урне уште неколку рекорди доколку го освои „Индијан Велс“ Read More »