• прво квалификациско коло

ЛШ: Силекс во обид да го изненади големиот Карабах!

Денеска екипата на Силекс ќе го игра натпреварот од првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, од 18.00 часот во Баку (Азербејџан) ќе ги одмери силите против фаворитот Карабах. Македонскиот претставник е свесен поради големото искуство и квалитет на противникот, но играчите на тренерот Горан Симов не доаѓаат со бело знаме и ќе се обидат …

ЛШ: Силекс во обид да го изненади големиот Карабах! Read More »