• прва лига

Феникс 2010 полета успешно, историска победа во Првата кошаркарска лига

Дебитантот Феникс 2010 славеше минимален триумф (70:68) против Навико Академија ФМП на стартот од јубилејната 30 сезона во Првата македонска кошаркарска лига. Гостите од Кисела Вода ја добија првата четвртина со (25:18), но вистински превсрт се случи во текот на вториот период во кој домаќините, предводени од Морган (10 поени) и Митревски (два помалку), комплетно …

Феникс 2010 полета успешно, историска победа во Првата кошаркарска лига Read More »