• протестна нота

Пратка со 920 книги за бугарскиот КИЦ биле запрени на „Деве Баир“: Бугарската Амбасада во Скопје со протестна нота до МНР

Бугарската Амбасада во Скопје испратила протестна нота до Министерството за надворешни работи на Северна Македонија, поради, како што соопшти бугарското МНР, одлуката на царинските власти на граничниот премин „Деве Баир” да не дозволат влез во земјава на 920 книги за Бугарскиот културно-информативен центар во земјава. Како што јави дописникот на МИА од Софија, книгите со …

Пратка со 920 книги за бугарскиот КИЦ биле запрени на „Деве Баир“: Бугарската Амбасада во Скопје со протестна нота до МНР Read More »