Хорор во Израел: Син си ја убил мајка си бидејќи ја променила верата

Неодамна во Израел син ја убил својата мајка откако таа ја променила својата вера во христијанка. Тој сега е обвинет за убиство со умисла. 46-годишна жена е пронајдена мртва во дел од реката Јордан во северен Израел, ден откако нејзиниот син ја убил бидејќи ја сменила својата вера. Осомничениот, Муад Наб (27), наводно ја задавил …

Хорор во Израел: Син си ја убил мајка си бидејќи ја променила верата Read More »