• призна

Партнерот на Ева Каили прозборе пред судот: Ослободете ја неа, јас ги земав парите

Партнерот на поранешната потпретседателка на Европскиот парламент Ева Каили, Франческо Џорџи, кој ќе остане во притвор уште еден месец, се извини за тоа што го направил, во случај кој ја потресе Европската унија, јавува италијанскиот весник „Ла Република“. Џорџи му признал на обвинителот Мајкл Клес, кој ја води истрагата, дека бил дел од организација која …

Партнерот на Ева Каили прозборе пред судот: Ослободете ја неа, јас ги земав парите Read More »