• преспански договор

Заев не го коментира Црвенковски: Секој договор може да донесе нешто добро

По вчерашниот говор на поранешниот претседател на државата Бранко Црвенковски, во кој тој изнесе критики на сметка на Преспанскиот и на Договорот за добрососедство со Бугарија, оценувајќи дека тие не се добри и оти „не само што не ги решиле прашањата, туку ја отвориле Пандорината кутија“, премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да коментира и …

Заев не го коментира Црвенковски: Секој договор може да донесе нешто добро Read More »