• потерница

Приведен маж од Велешта баран по потерница за издржување на казна затвор од 13 години

На 29.09..2021 полициски службеници од СВР Охрид – Одделение за внатрешни работи Струга го лишиле од слобода И.Н.(54) од струшкото село Велешта, кој се барал по распишана потерница од Основниот суд во Струга, за издржување на казна затвор од 13 години. И.Н. бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор „Идризово“ во Скопје за издржување …

Приведен маж од Велешта баран по потерница за издржување на казна затвор од 13 години Read More »