• посни

Посни чоколадни бомбици со суво овошје и лешници

Доколку ви е потребен брз и лесен рецепт за божиќен десерт, ви ги препорачуваме овие магични чоколадни бомбици со лешници и суво овошје… Состојки: 150 гр шеќер 100 гр лешници 100 гр суви смокви 100 гр бисквити 50 гр суви кајсии сок и кора од 1/2 портокал посно чоколадо Начин на подготовка: Шеќерот растопете го …

Посни чоколадни бомбици со суво овошје и лешници Read More »