• поројни дождови

ВИДЕО: Големи поплави во Мексико – двајца загинаа, потопена е болница

Најмалку двајца загинати и стотици луѓе кои останаа без своите домови е билансот од големите поплави кои ја погодија областа Екатепек во периферијата на Мексико во изминатиот ден. Поројните дождови однеле 39-годишна жена во регионот, а 73-годишен маж загинал кога се срушил покривот од зградата во која се засолнил, соопштија властите, додавајќи дека билансот на …

ВИДЕО: Големи поплави во Мексико – двајца загинаа, потопена е болница Read More »