• пороен дожд

ВИДЕО: Жестока бура ја потопи јужна Франција, за два часа падна дожд колку за два месеца

Само неколку дена по сличните поплави кои направија големи штети, југот на Франција и денеска беше погоден од силно невреме кое за само два часа истури двомесечни врнежи во дел од регионот Гард, предизвикувајќи вистински потоп. Castastrophe dans le #Gard avec des inondations qui s'intensifient comme ici à Calvisson ! Grande prudence ! Vidéo : …

ВИДЕО: Жестока бура ја потопи јужна Франција, за два часа падна дожд колку за два месеца Read More »