• полуфинале

Познати полуфиналните двојки на ЕП, Словенците ѝ се реваншираа на Чешка

Денеска во последното четвртфинале на Европското одбојкарско првенство репрезентацијата на Словенија со резултат 3:0 во сетови 25:21, 25:19 и 27:25 ја совлада Чешка. Чесите не го искористија домашниот терен во Острава каде што овие две селекции се сретнаа еднаш во групната фаза и триумфираа домаќините со 3:1. Но, Словенците се реваншираа и за пласман во …

Познати полуфиналните двојки на ЕП, Словенците ѝ се реваншираа на Чешка Read More »