Политички реакции за доаѓањето на Ципрас во Скопје

Актуелниот амбасадор на САД во Грција, Џефри Пајат и поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, преку нивните официјални Твитер профили ја коментираа вчерашната посета на Алексис Ципрас во Скопје. – Историски ден во Скопје пред 70 годишнината на НАТО. Заедно посилни – напиша американскиот амбасадор на неговиот официјален Твитер профил. – Горд сум за …

Политички реакции за доаѓањето на Ципрас во Скопје Read More »