• починала

Американска анти-ваксерка починала од Ковид: „Вакцинирајте ми ги децата“

Мајка на четири деца од Тексас, која одбивала да се вакцинира против Ковид-19, неколку дена откако се заразила, починала, а нејзината последна желба била нејзините деца да бидат вакцинирани, пренесува Еј Би Си 13. Лидија Родригез (42), била професорка во градот Ла Марк, а таа пред две недели го загуби својот сопруг Лоренс (49) исто …

Американска анти-ваксерка починала од Ковид: „Вакцинирајте ми ги децата“ Read More »