• пит

Џенифер Анистон и Бред Пит донираа по еден милион долари за човековите права

– И двајцата се многу емотивни и сакаат да помогнат колку што можат, наведува изворот. Бред Пит реши да ги „следи чекорите“ на неговата поранешна сопруга Џенифер Анистон. Како и таа, актерот донираше милион американски долари на здружението за човекови права „Color of Change“. Потсетуваме, Џенифер ја донираше истата сума како Бред минатата недела, откако …

Џенифер Анистон и Бред Пит донираа по еден милион долари за човековите права Read More »