• пилешко месо

Пилешко во сос со спанаќ

За брз неделен ручек, изберете сочно  пилешко во богат сос со спанаќ.  СОСТОЈКИ: – 600 г бело месо – 1 китка зеленчук за супа – 300 мл бистра супа – 2 лажици брашно – 200 мл млеко –  1 лимон – 2 чешниња лук – 3 лажици спанаќ – 2 лажици масло – сол и …

Пилешко во сос со спанаќ Read More »