„Новиот Надал“ испишува историја, го направи она што не им успеа на Новак, Рафа или Федерер

Продолжена е најубавата бајка на „УС Опен“, Карлос Алкараз, 18-годишниот Шпанец, успеа да се пласира во четвртфиналето на грен слем турнирот во Њујорк (САД), на своето деби, победувајќи го Петер Гојовчик во драма од пет сета (5:7, 6:1, 6:7, 6:2, 6:0). Шпанецот, чиј прекар го има „Новиот Надал“, не толку поради стилот на играта, туку …

„Новиот Надал“ испишува историја, го направи она што не им успеа на Новак, Рафа или Федерер Read More »