• пеп гвардиола

Гвардиола збесна, навивач на Ливерпул го плукна Шпанецот

Големото дерби во Премиер лигата помеѓу Ливепрул и Манчестер сити приреди вистински фудбалски спектакл и заврши без победник 2:2, но црна дамка фрлија навивачите на „црвените“ и тоа по последниот свиреж на судијата. Имено, веднаш по завршување на натпреварот, еден навивач на Ливерпул го плукнал стручниот штаб на „граѓаните“ по што Пеп Гвардиола буквално збесна. …

Гвардиола збесна, навивач на Ливерпул го плукна Шпанецот Read More »