• пенали

Пеналите среќни за Вардар, Пелистер броеше до девет во Купот

Денеска се одиграа натпреварите од 1/16 финалето во Купот на Македонија, во најинтересниот Вардар на пенали ја елиминираше прилепска Победа со 5:4 или 6:5 севкупно. Во регуларните 90 минути резултатот беше 1:1, водство за „црвено-црните“ донесе Блажевски со прекрасниот погодок од слободен удар во 54 минута, а Победа израмни во самиот финиш (90+4`) преку Стомнаровски. …

Пеналите среќни за Вардар, Пелистер броеше до девет во Купот Read More »