• пеле

Пеле ја напушта болницата во Сао Паоло, ќе се лекува дома

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле ќе ја напушти болницата во Сао Паоло и рехабилитацијата по операцијата ќе ја продолжи во домашни услови, потврди неговата ќерка Кели Насименто. Славниот фудбалер на почетокот од месецов беше опериран во болницата „Алберт Ајнштајн“ во Сао Паоло каде успешно му е отстранет тумот на дебелото црево. – Бидејќи мојот татко на …

Пеле ја напушта болницата во Сао Паоло, ќе се лекува дома Read More »