• партизан

ВИДЕО: Партизан ита кон нокаут-фазата, Рома силна и во Украина

Белградски Партизан триумфираше и во својот втор натпревар сезонава во новоформираното УЕФА натпреварување, Конференциската лига, откако дома со 2:0 ја совлада естонската Флора. Сите дилеми околу победникот беа решени уште во првото полувреме, двоен стрелец за српската екипа беше Марковиќ, првиот гол во 20 и вториот во 42 минута. Во истата група „Б“ на три …

ВИДЕО: Партизан ита кон нокаут-фазата, Рома силна и во Украина Read More »