• параолимписки игри

Свечено затворени Параолимписките игри

Со свечена церемонија на Олимпискиот стадион во Токио и официјално беа затворени Параолимписките игри. На свечената церемонија присуствуваше и принцот Акишино кој е брат на царот Нарухито, а повторно не беше дозволено присуство на навивачи на стадионот. – Многу пати помисливме дека овие Игри не можат да се одржат. Имавме многу непроспиени ноќи – изјави …

Свечено затворени Параолимписките игри Read More »