• отворен балкан

Рама: Никој не може да и држи лекции на Албанија, а за „Отворен Балкан” времето ќе покаже кој е во право

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на иницијативата „Отворен Балкан” повторно ја критикуваше Приштина што не се приклучила на иницијативата. Одлуката на Приштина ја оцени како избрзана, дека си игра со незнаење и и порача да прифати и …

Рама: Никој не може да и држи лекции на Албанија, а за „Отворен Балкан” времето ќе покаже кој е во право Read More »