• освежи

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Колач од 4 јајца. Брзо се подготвува и идеален е за овој период од годината. Се прави со 800 грама јагоди, а готов е за најмногу еден час. Погледнете што ви предложуваме денес. Потребно е: За биквитот: 4 јајца 1 прашок за печиво 4 лажици шеќер 4 лажици вода 1 чаша брашно 500 мл масло …

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ) Read More »