• Осло

Нуров се бори за бронзен медал на Светското првенство во борење

Македонскиот борач Магомедгаџи Нуров во категоријата до 97 кг. ќе се обиде со медал да се врати од Светското првенство кое се одржува во Осло, Норвешка. Во своите први две борби, Нуров запиша победи над Литванецот Лукас Красаускас со 17:6 (квалификации) и Полјакот Радослав Баран (3:1) во осминафиналето. Следуваше пораз во четвртфиналната фаза од Американецот …

Нуров се бори за бронзен медал на Светското првенство во борење Read More »