• олимписки игри

Наместени боксерски мечеви на Олимпијадата 2016 во Рио де Жанеиро

Меѓународната боксерска федерација (АИБА) го назначи истражителот Ричард Мекларен за шеф на истрагата, при што беше утврдено дека официјалните лица на АИБА ги избирале судиите и делегатите за да можат да организираат мечеви во квалификациите за Олимписките игри и Игрите во Рио. – Тие одлучија дека правилата не важат за нив – рече Мекларен, кој …

Наместени боксерски мечеви на Олимпијадата 2016 во Рио де Жанеиро Read More »