• одмор

ФОТО: По самоизолацијата, Путин на одмор во Сибир

Рускиот претседател Владимир Путин помина неколку дена на одмор во Сибир, каде што повеќе од времето го поминал со риболов, објави денеска Кремљ.   Според Ројтерс, Путин бил во кратка самоизолација, откако неколку лица од неговиот потесен круг биле позитивни на ковид.   Кремљ објави 20 фотографии на кои Путин лови риби, шета по ливади и разговара со …

ФОТО: По самоизолацијата, Путин на одмор во Сибир Read More »