• нион

У21: Македонските надежи ги дознаа ривалите на патот кон ЕП 2023

Европското првенство за играчи до 21 година во 2023 година (јуни/јули) ќе се одржи во две земји, Романија и Грузија. Денеска во Нион македонската млада репрезентација ги дозна противниците во квалификациите, се наоѓа во групата „Х“ заедно со селекциите на Франција, Србија, Украина, Фарски Острови и Ерменија. Натпреварите ќе се играат во периодот од март …

У21: Македонските надежи ги дознаа ривалите на патот кон ЕП 2023 Read More »