Никола Ристески е новото засилување за ФК Вардар

Никола Ристески е нов играч на ФК Вардар, објавија официјална денеска од второлигашкиот клуб. Ристески е роден е на 20 декември 1996 година и досега ги бранеше боите на ФК Ренова. Потекнува од фудбалската академија на ФК Вардар со кој потпиша договорот на една година. Ќе го носи дресот со број 13. Изминатиот викенд Вардар …

Никола Ристески е новото засилување за ФК Вардар Read More »