• ненад димитријевиќ

Димитријевиќ втор стрелец во новиот триумф на Валенсија

Денеска во четвртото коло од најсилната шпанска кошаркарска лига Валенсија стигна до вториот триумф сезонава на гостувањето кај Баскет Сарагоса со резултат 70:76. Во победата придонес македонскиот плејмејкер Ненад Димитријевиќ кој беше втор стрелец со 16 поени, 4/8 од поле, 8/8 од слободните фрлања (пет асистенции), за 23 минути и 40 секунди поминати на паркетот. …

Димитријевиќ втор стрелец во новиот триумф на Валенсија Read More »