Црногорецот Милошевиќ е новото засилување на МЗТ Скопје Аеродром

Немања Милошевиќ (34 години, висок 204 см), кој е повремен репрезентативец на Црна Гора е нов играч на МЗТ Скопје Аеродром во пресрет на стартот на новото домашно првенство, кое „металците“ го почнуваат следниот викенд против Пелистер. Станува збор за искусен крилен центар, кој летово тренираше со екипата на Будуќност, но на крајот не се …

Црногорецот Милошевиќ е новото засилување на МЗТ Скопје Аеродром Read More »