• неколку

Сите платеници ќе се повлечат од Либија за неколку дена

Постигнат е напредок за повлекување на сите платеници од Либија, што може да се случи во наредните денови, изјави шефот на либиското Министерство за надворешни работи. Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас истакна дека повлекувањето на странските трупи од Либија треба да се спроведе постепено. Тој ова го рече на прес-конференција во Берлин по …

Сите платеници ќе се повлечат од Либија за неколку дена Read More »